Noxe

Nebe bylo zatažené a celá Nová Naděje byla pod přívalem silného deště. Tak silného, že jen těžko se dalo vidět. V této oblasti světa něco naprosto nevídaného. Ovšem ani to neodradilo dvě mocné bytosti aby se setkali na střeše jedné z nejvyšší budovy Podsvětí.

Caleb, který si kvůli svému prokletí vysloužil přízvisko Oblíbenec Shinigamiho stál proti mladé dívce s krátkými černými vlasy a dominantníma zelenýma očima. Jejich smaragdová barva upoutala více než černé runy na obličeji. Měla na sobě lehkou černou koženou zbroj se znakem Nové Naděje.

Caleb promluvil jako první: „Tvůj lov skončil. Je na půdě Magické Univerzity.“ Vytáhla jeden ze dvou mečů a namířila ostří proti Calebovi: „Musí být uloven je to vůle Magické Rady.“ Caleb se zatvářil trochu překvapeně. Rychle se opravila: „… vůle Rady města.“ Zakroutil hlavou: „Takovou akci by musela schválit celá rada, i zástupci Podsvětí a to se nestalo.“ Přišla blíž. Přitom celou dobu mířila Calebovi na krk. Téměř se ho dotkla. „Můj úkol je zabít to stvoření!“ Caleb necouvl ani o krok: „Je pod ochranou Magické Univerzity a Enakry Hvězdy!“ Zakroutila hlavou: „Enakra Hvězda zemřela! Zprávy se šíří rychle.“ Caleb znejistěl. Naštěstí je tu někdo kdo mu vždy bude krýt záda a kdo také rád diskutuje na střechách budov.

„Už vidíš přeludy Noxe?“ Černovlasá dívka se rychle otočila a tasila i druhý meč. Uviděla před sebou dívku s rudýma očima a bílými vlasy. „Bílý přízrak Nové Naděje!“ Její protivník se usmála od ucha k uchu až to bylo nepřirozené: „Tohle jméno je dobré, ale nelíbí se mi.“ Černovláska se zeptala: „A jak ti tedy mám říkat. Tvé jméno nikdo nezná?“ „Můžeš mi začít říkat, ten kdo tě může spasit, protože pokud něco nezačneš dělat tak skončíš jako Krops a Kuznam.“

Noxe schovala zbraně, sáhla si rukou na hruď, na místo, kde má pod zbrojí schovaný přívěšek a klidným hlasem řekla: „Mám to pod kontrolou.“ „Nemáš. Sleduji tě už několik dnů, od té doby co ti rada dala ten nesmyslný úkol. Děláš chyby jako začátečník.“ Noxe se pohrdavě usmála: „A jaké chyby?“ „Byla jsi nadprůměrný stínový lovec. Tvůj cíl už by byl mrtvý. Cítíš že je něco špatně.“ Zakroutila hlavou a vykřikla: „Jsem poslední paladin světla. Musím jen získat zpět důvěru rady města a pak porazím mého bývalého velitele Kropse i Kuznama.“ Řekla to s takovou vervou že uklouzla na střeše a spadla dolů.

Když padala ani s tím nechtěla nic dělat. Měla výcvik jak doslova minimalizovat zranění. Neměla však zájem. Spadla z dvaceti metrů rovnou na záda na kamennou dlažbu. Chvilku tam ležela. Cítila bolest, tak jak měla, ale nic se jí vlastně ani nestalo. Její tělo Paladina světla bylo na něco takového stavěné. Sice se poškodilo, ale do hodiny se opraví do takové míry, že nic nepozná. Cítila se smutně a chtěla plakat, ale nešlo to. Tohle tělo to neumí, je to zbytečnost.

Jako první u ní byl Caleb: „Jsi v pořádku?“ Neodpovídala. Dívala se na šedivé nebe. „Tohle nepotřebuje slyšet.“ řekla dívka s bílými vlasy. Nabídla jí ruku, aby mohla vstát: „To co potřebuje je důvod existovat.“ Noxe po chvilce ruku přijala. „Jaký důvod existovat?“ „Jsi Paladin světla. V době temnoty jsou to právě oni, kteří mají dát lidem naději.“ Noxe se rozesmála: „Temnota je poražena.“ Pak uslyšela slova, která jí vrátila do reality: „Entropie a Dystopie jsou stále tady! Tak s tím koukej něco dělat!“ Noxe se zatvářila zmateně: „Ale rada řekla …“ „Víš to co všichni lidé, kteří poslouchají propagandu. Rada ti nevěří, poté co si Krops v podzemí založil vlastní víru a Kuznam přivolal ty bytosti, se jim ani nediv.“ Noxe sklopila hlavu: „Co když skončím jako ti dva?“  „To se stane. Máš ale čas svůj zbývající čas využít k tomu, k čemu jsou paladinové světla předurčeni.“ Noxe přikývla: „Rada mi ten úkol ale nikdy nepřidělí.“  „2 ze 3 paladinů světla se zbláznili. Nic osobního. Co své nové šílenství začít tím, že radu přestaneš poslouchat.“ Noxe se usmála: „Dobře. Radši budu bojovat a zemřu než skončit někde v podzemí. Jak generály temnoty najdu?“ „Před nějakou dobou vyrazila expedice z podsvětí za jedním z nich. Možná by ti mohli pomoct Calebovi přátelé. Neznám větší ostudy mágů než jsou oni.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *